Tato webová stránka používá cookies, aby vám umožnila co nejlepší zážitek z našich stránek.
+420 775 850 036 PEKASS +420 602 188 123 LUKROM
< Zpět na aktuality
05/25/2019

Elektrický Teletruk JCB 30-19E

Teletruk je unikátní koncept vysokozdvižného vozíku, který v případě JCB disponuje jedním, na straně umístěným teleskopickým ramenem.

Teletruk se čím dál více dostává do povědomí našich zákazníků, kteří mají požadavek na efektní a přesnou manipulaci. Jeho vzrůstající obliba a využití nyní přináší novinku v podobně prvního sériově vyráběného modelu Teletruku JCB, s označením 30-19E.

Základními výhodami stroje jsou především nulové emise, pracovní doba na jedno nabití až 8 hodin, koncepce stroje uzpůsobená pro práci uvnitř budov, ale i venku. Dalšími benefity jsou nová JCB kabina Command Plus, ovládání pomocí joysticku, SMART hydraulika a LED pracovní osvětlení stroje. Kolik ale tento nový model unese? Stroj disponuje nosností 3 000 kg při maximálním zdvihu 4,1 m, dále 1 900 kg dopředné nosnosti (při zasunutém výložníku) a 1 600 kg dopředné nosnosti při plně vysunutém výložníku, který tak dosáhne 3,0 m před sebe. Koncept Teletruku díky teleskopickému rameni umožňuje vykládku a nakládku s časovou úsporou 30 %, neboť vše bez problému zvládne z jedné strany kamionu.

Anglický výrobce JCB se v oblasti inovací cítí doslova jako ryba ve vodě. Moderní doba s sebou nese i moderní požadavky, kterými dnes jsou právě stále se zvyšující emisní nároky a hledání alternativních cest v oblastech elektrifikace strojů. Právě proto JCB již delší dobu pracuje na inovacích, v podobně elektrifikace strojů JCB, které nazývá jako skupinu strojů s označením E-TEC. Není tajemstvím, že JCB již testuje i stroje s umělou inteligencí. Prvním takovým inteligentním strojem, který již se svým majitelem „diskutuje“ v otázkách své pracovní náplně, je smykem řízený JCB Robot.

  • Ing. Michal Anton | produktový manažer JCB