Tato webová stránka používá cookies, aby vám umožnila co nejlepší zážitek z našich stránek.
+420 775 850 036 PEKASS +420 602 188 123 LUKROM
< Zpět na aktuality
01/22/2020

Fastrac přichází s novými motory splňující normu STAGE V!

Co se změnilo?

S novou emisní normou emisního stupně V nepřichází pouze povinnost snížení emisí a s tím spojená implementace DPF filtru do motoru AGCO POWER. JCB s nástupem "nových motorů" přišlo i s dalšími inovacemi přívětivými pro uživatele.

Toto jsou hlavní inovace, které jste již mohli fyzicky vidět v listopadu na zemědělské výstavě Agritechnica v Hannoveru.

Nový Stage V motor splňující nejnovější emisní normy.
Implementaci DPF filtru vyřešilo JCB elegantně, a to tak, že ho zakomponovalo do plastového krytu pod výfukové potrubí. Díky tomu je ze stroje stále bezkonkurenční výhled a filtr nijak neovlivňuje pracovní nasazení. Jeho vypalování ve většině případů ani nezaznamenáte, protože se bude provádět při pravidelných servisních prohlídkách!

Prodloužení servisního intervalu na 600 pracovních hodin stroje.
Tímto krokem dochází k úsporám majitele stroje oproti většině konvenčním traktorům, jež mají intervaly 500 hod.

Nové, robustnější nápravy zvyšující možnost zatížení stroje o 33 %!
Jednou z nejzásadnějších změn jsou nápravy. Obě prošly změnou. Díky ní došlo k výraznému navýšení kapacity jejich zatížení. Nově je možné zatížit přední nápravu 8 000 kg oproti předešlým 6 000 kg a nápravu zadní až 10 000 kg oproti předešlým 7 500 kg! V obou případech to představuje nárust 33 % oproti předchozím.

14 500 kg maximální hmotnost stroje na všech typech pneumatik
Nejvyšší povolená hmotnost stroje pro provoz na pozemních komunikacích vzrostla na 14 500 kg. Při práci na poli je ale dle výše uvedených inovací na nápravách možné dosahovat mnohem vyššího zatížení.

200 l/min. výkon hydraulického čerpadla!
Díky výměně hydraulického čerpadla došlo rovněž k výraznému navýšení kapacity celého systému, a to o 35 % oproti současnosti!

JCB mimo jiné provedlo další menší změny na stroji jako například úpravu softwaru převodovky a tím snížení volnoběhu stroje. Díky tomu traktor mnohem citlivěji reaguje na plyn a jeho ovládání. V nejnižších rychlostech je mnohem komfortnější než doposud. Dále došlo k rozšíření portfolia pneumatik a závěsů.

Jeden z nových stage V traktorů bude exkluzivně k vidění na největší výstavě zemědělských strojů v ČR - na Techagru v Brně. Pokud se chcete dozvědět více, určitě navštivte naši expozici. Budou se na Vás těšit zaškolení zástupci společnosti, kteří Vám rádi veškeré vaše dotazy zodpoví.

  • Ing. Lukáš Kašpar | produktový manažer JCB