Tato webová stránka používá cookies, aby vám umožnila co nejlepší zážitek z našich stránek.
+420 775 850 036 PEKASS +420 602 188 123 LUKROM
< Zpět na aktuality
09/17/2021

Fastrac - skutečný specialista na pícniny

Fastrac - skutečný specialista na pícniny

Traktory JCB Fastrac jsou univerzální stroje využitelné prakticky po celý rok.

Nedávno jsme na Kokořínsku předváděli žlutý traktor JCB Fastrac 4220. Tentokrát byl vybaven žlutočerveným žacím nářadím Pöttinger Novacut A10. To, že se Fastrac cítí v pícninářském prostředí jako doma, bylo patrné již při velké předváděcí akci na naší pobočce v Dlouhé Lhotě téměř před rokem (článek můžete najít na níže uvedeném odkazu).

Při práci na pícninách vyniknou přednosti, jakými jsou obě hydro-pneumaticky odpružené nápravy, které dokonale vyrovnávají zatížení od žacích strojů nesených v tříbodových závěsech. S tím je spojený komfort jednak pro obsluhu, tak i pro rámy sekaček, které jsou významně méně zatíženy při přejezdu nerovností.

Další výhodou je natáčení obou náprav. V porovnání s konvenčním traktorem se uživateli zmenšuje poloměr otáčení a rovněž se eliminují nedoseky vznikající mezi čelní sekačkou a zadními sekačkami.

V neposlední řadě nelze ani opomenout přejezdy mezi pozemky, které jsou obzvláště v pícninářství časté. Lépe než Fastrac je nikdo neumí. Napomáhá tomu rychlost přes 60 km/h, plné odpružení a dvoučelisťové kotoučové brzdy na všech čtyřech kolech. Přejezdy mezi pozemky jsou v porovnání s konvenčním traktorem nejen rychlé, ale také bezpečné a pohodlné.

  • Ing. Jan Mrkos | produktový manažer JCB Fastrac (PEKASS a.s.)