Fastrac v Alpách

26.01.2018

Traktory JCB Fastrac pracují v extrémních podmínkách zasněžených alpských cest!

Stovky kilometrů alpských cest ve francouzských Alpách v zimním období pomáhají udržet přístupné a průjezdné dva traktory JCB Fastrac 4220.

Traktory Fastrac byly vyrobeny v anglickém městě Staffordshire v továrně JCB. První z nich nese vpředu speciální pluh a vzadu sypač. Má za úkol prohrnování cest zasněžených až 2metrovou sněhovou nadílkou v horském průsmyku Col du Lautaret, který se nachází ve více než 2 000 metrech nad mořem a zároveň zde vede pravidelná cesta Tour de France. Nářadí agregované na traktorech se realizovalo ve spolupráci se společností Villeton, která se specializuje na nářadí pro úklid sněhu ve spolupráci s francouzským JCB.

Firma Villeton se postarala i o radikální konfiguraci druhého traktoru. Změnila se poloha kabiny, která je předsunutá tak, že se motor nachází za řidičem. Ten má díky tomu ještě lepší viditelnost z kabiny a je možné upevnění mohutné sněhové frézy v přední části stroje.

Mluvčí společnosti JCB k tomu dodává: "Typičtí farmáři nacházející se v horském prostředí Alp používají Fastrac na jaře a v létě pro jeho primární využití v zemědělství. Když se pak ale začne na sklonku podzimu a v zimě ochlazovat, používají Fatrac k údržbě silnic a odklízení sněhu. Toto dělá z traktorů Fastrac stroj, který je použitelný v průběhu celého roku, kombinuje se více efektivních využití."

Odkazy: Oficiální zastoupení JCB AGRO v České republice - PEKASS a.s. a LUKROM, spol. s r.o.

Ing. Lukáš Kašpar
produktový manažer JCB Fastrac

 

Galerie
Tato webová stránka používá cookies, aby vám umožnila co nejlepší zážitek z našich stránek.