Novinky
Kloubové kolové nakladače JCB 435S T4F

Nový  kloubový nakladač 435S T4F

Velké obchodní rozhodnutí

Nový kloubový nakladač JCB 435S byl společností JCB navržen přímo od rýsovacího prkna jako speciální kloubový nakladač do zemědělství se zaměřením na rozhrnování senáže, siláže, pro nakládku hnoje, průmyslových hnojiv, atd.

Tento nakladač obsahuje oproti stavebním verzím kloubových nakladačů obutých pouze do zemědělských pneumatik řadu prvků, funkcí a výhod, které lze nejlépe využít ve výše uvedených aplikacích.

Nový design kapoty dává nakladači moderní a účelný vzhled. Její konstrukce zajišťuje dostatečný přísun nasávaného vzduchu k nové a výkonnější chladící jednotce.

Díky svému poměru výkon/hmotnost vyniká nad jinými nakladači ve své třídě a je tak předurčen pro profesionální použití, a to zejména pro službaře nebo velké zemědělské podniky.

Motor:

Nový nakladač 435S používá velmi výkonný motor Cummins QSB 6,7 l s výkonem až 230 koní. Tento motor splňuje emisní normu T4F / Stupeň IV bez další potřeby filtru pevných částic (DPF) a bez jeho opakujících se potřebných regeneračních procesů.

K ošetření výfukových plynů je potřeba pouze DOC (Dieselový oxidační katalyzátor), SCR (Selektivní katalytická redukce) a EGR (recirkulace výfukových plynů).

Výkon a krouticí moment:

Model 435S T4F
Maximální výkon kW (HP) 171 (230)
Maximální krouticí moment (Nm) 945

 

Převodovka:

Nový nakladač 435S je standardně vybaven šestistupňovou automatickou převodovkou Powershift (řazení pod zatížením) s hydrodynamickým měničem se zámkem točivého momentu na všech stupních.
Jedinečný zámek točivého momentu na všech šesti stupních poskytuje vždy optimální přenos tahové síly a lepší výkonnost i při hrnutí opravdu velkého objemu materiálu na silážní jámě.
Rovněž šest rychlostních stupňů poskytuje plynulejší odstupňování převodového poměru než u klasické čtyř nebo pěti stupňové převodovky, což optimalizuje pojezdovou rychlost a zlepšuje ekonomiku spotřeby paliva.

Nápravy:

Dostupné jsou 2 typy náprav: LSD nápravy s omezeným prokluzem nebo nápravy s automatickou uzávěrkou diferenciálu. Oba dva typy náprav jsou standardně vybaveny keramickými brzdovými lamelami.
Pro maximální přenos tahové síly na silážní jámě je stroj osazen velkými zemědělskými pneumatikami: MICHELIN 750/65 R 26 se šípovým dezénem.

Kabina a osvětlení:

Nový nakladač předznamenává nástup nové éry v oblasti designu kabiny: JCB Command Plus. Tento jedinečný přístup k ergonomii je výsledkem radikálního přehodnocení a důkladného vývojového programu.
Totálně přepracovaná konstrukce "ROPS" kabiny umožnila posunout přední "A" sloupky do stejné šířky jako u zadních sloupků. Výsledkem je větší vnitřní prostor s nádherným panoramatickým čelním sklem.
Na výběr jsou tři verze kabiny: standardní kabina, kabina "high spec" a vrcholová forma kabiny: "contractor pro" lišící se od sebe různými stupni výbav.
Kabina "contractor pro" zahrnuje ve své výbavě mimo jiné tyto prvky:
-    přídavný ovládací monitor s možností: nastavení odpružení ramene "SRS" od určité pojezdové rychlosti, nastavení průtoku oleje v přídavném okruhu hydrauliky na rameni, nastavení času pro sepnutí reverzního chodu ventilátoru chladiče, zobrazení pomocných informací popisující význam všech ovládacích tlačítek,
-    vzduchem odpružené a vyhřívané polokožené sedadlo "super de luxe" s ventilací,
-    elektrický chladicí box,
-    chromovaná koncovka výfuku,
-    360° LED pracovní světla (6 předních na kabině, 6 zadních na kabině, 2 zadní na masce chladiče).

Ovládání:

Ovládací páka (joystick) je nyní součástí sedačky, což významně zlepšuje pohodlí obsluhy.
Pozice ovládací páky kopíruje polohu sedačky, čímž dochází k eliminaci vzniku rizika způsobeného neúmyslným pohybem ovládací páky.
Na 435S je zcela nový zemědělský "soft grip" joystick nabízející vylepšené pohodlí pro obsluhu s kterým lze provádět následující úkony:
o    Levým horním kolébkovým  tlačítkem lze provádět změnu směru jízdy vpřed - neutrál - vzad (F-N-R), tlačítko pro nastavení průtoku v přídavném hydraulickém okruhu je umístěno vedle vpravo  

Ramena:

Pro nakladač JCB 435S jsou určena zemědělská ramena typu "paralelogram" s různou délkou zdvihu, která jsou vhodnější pro zemědělské aplikace.
Na rozdíl od ramen se Z - kinematikou nedisponují tak velkou rypnou silou, která je vhodná pro stavební verze např. v lomu, zato jsou vhodnější pro lepší viditelnost při práci na jámě a manipulaci s materiálem.
Ramena jsou vybavena průmyslovým rychloupínáním s hydraulicky ovládaným zajišťovacím čepem a s jistícím bezpečnostním tlačítkem v kabině.
Ve standardní výbavě stroje je 1 přídavný hydraulický okruh na rameni, za příplatek 2.

Chladicí jednotka:

Další prvky rozlišující zemědělský a stavební kloubový nakladač ovlivňují pracovní nasazení v horkých letních dnech, kdy je potřeba stroj uchladit i během dlouhého a těžkého provozu na silážní jámě.
Pro maximální pracovní nasazení nakladače 435S i ve velmi teplých klimatických podmínkách je stroj vybaven chladičem se širokým mřížkováním chladicích lamel a  ventilátorem s reverzním chodem.
Časový interval zapnutí reverzního chodu ventilátoru, lze jednoduše nastavit na monitoru v kabině.

Shrnutí vlastností nakladače JCB 435S
Jak už bylo zmíněno výše, tento výjimečný nový stroj je mnohem více než pouhá změna motoru. Níže jsou uvedeny nové klíčové prvky a vlastnosti stroje:
o    Nová kabina JCB CommandPlus s nejlepší viditelností a pohodlím pro obsluhu ve své třídě
o    Nová přídavná ovládací obrazovka (za příplatek) s možností: nastavení odpružení ramene "SRS" od určité pojezdové rychlosti, nastavení průtoku oleje v přídavném okruhu hydrauliky na rameni, nastavení času pro sepnutí reverzního chodu ventilátoru chladiče, vypnutí reverzních otáček chladiče, pomocné informace popisující význam všech ovládacích tlačítek
o    435S používá motor Cummins QSB 6,7 litrů s emisní normou T4F/Stupeň IV bez filtru DPF
o    Chladicí jednotka s širokým mřížkováním chladících lamel ve standardní výbavě
o    Nový agresivní vzhled
o    Reverzní chod ventilátoru chladiče ve standardní výbavě (možnost odečíst ze standardní výbavy)
o    Přídavná palivová nádrž ve standardní výbavě, celkový objem 400 l  (možnost odečíst ze standardní výbavy) s průměrnou spotřebou 12 litrů za hodinu může uživatel pohodlně pracovat dva 12 hodinové dny na jednu plnou nádrž
o    Elektrická parkovací brzda
o    Cyklonický vzduchový předfiltr zachytávající nečistoty přicházející z ventilátoru chladiče
o    Kabina pro službaře: "Contractor Pro"
o    Zadní tažný závěs "Rockinger" s tažnou kapacitou až 15 tun (možnost tovární montáže zadního tažného závěsu Rockinger s tažnou kapacitou 15 t a s možností přípravy pro vzduchové brzdy - musí být schváleno příslušnou zemí).

Kombinace těchto nových příplatkových prvků výbavy zajišťuje, že  435S T4F nabízí obsluze nejlepší pohodlí ve své třídě.

 

Dostupnost: Na dotaz
Na dotaz

Mám zájem o více informací

Tato webová stránka používá cookies, aby vám umožnila co nejlepší zážitek z našich stránek.