JCB Fastrac ve spojení s taženým postřikovačem Horsch Leeb 5 LT

15.10.2018

V nedávné době jste mohli zahlédnout traktor JCB Fastrac s taženým postřikovačem Horsch Leeb 5 LT. Tato souprava se pohybovala v okolí Prahy, zejména v obcích Dřevčice, Brázdim a Dobrovíz.

Společnost PEKASS a.s. díky předváděcí akci umožnila zákazníkům vyzkoušet ovládání a obsluhu JCB Fastrac spolu s taženým postřikovačem Horsch Leeb.

Tažený postřikovač Horsch Leeb 5 LT byl vybaven systémem ramen 24 m Boom Control Pro, který umožňuje snížit výšku ramen až na 30 cm. Ramena předváděcího stroje byla vybavena 4 ultrazvukovými senzory. Ultrazvuky umožňují, aby systém ramen Boom Control Pro po celou dobu držel přesně stanovenou výšku, při souvrati se ramena zvednou na předem stanovenou výšku.

Postřikovač byl vybaven terminálem Horsch 800, který zajišťuje ovládání postřikovače z kabiny traktoru. Ovládání postřikovače za pomocí terminálu Horsch 800 je velmi jednoduché a přehledné, jak si mohli zákazníci vyzkoušet. Předváděcí verze taženého postřikovače byla vybavena systémem CCS PRO, který umožňuje ovládat veškeré funkce postřikovače z kabiny traktoru, protože je vybaven elektrickými kohouty, které zároveň snižují délku potrubí, a také umožňují ovládání postřikovače přes zabudovaný terminál na levé straně. Při verzích ECO a CCS je celý systém cirkulace a postřiku ovládán pomocí ručních vícecestných ventilů. Postřikovač Horsch Leeb byl vybaven natáčecí nápravou - kopírování stopy traktoru a vzduchové odpružení podvozku zajišťuje plynulé a komfortní jízdní vlastnosti na silnici.

Společnost PEKASS a.s. je výhradním dovozcem techniky JCB na území Česka (pro Moravu je to LUKROM spol. s r.o.), a tak byl FASTRAC hlavní volbou pro toto předvádění. Stroj, který se zúčastnil předvádění, je nejsilnějším modelem řady 4000 s výkonem 220 koní. To, čím se Fastrac profiluje jakožto ideální volba pro spojení s Leebem, je jeho pohodlí zajištěné hydropneumatickým odpružením obou náprav a obratnost, kterou mu dodává řízená zadní náprava. Díky odpružení je stroj stabilní a pohodlný pro obsluhu. Můžeme tak bez větších problémů jezdit ve vyšších rychlostech i na polích, která nejsou zcela rovná. Systém Boom control na postřikovači pak zajišťuje to, že i při větších rychlostech se nemusíte bát o stabilitu ramen na postřikovači. Řízená zadní náprava umožňuje nastavit režim jedné stopy, díky níž na souvrati kopírujeme pouze jeden kolejový řádek, jak je tomu u samochodných postřikovačů.

Předváděcí Fastrac byl vybaven již v základu navigací Trimble a zároveň terminálem od postřikovače Horsch. Díky tomuto vybavení měli účastníci předváděcí akce jedinečnou možnost k vyzkoušení ovládání navigace Trimble s možností autopilota, a přitom si mohli vyzkoušet i ovládání terminálu Horsch 800. V běžném zemědělském provozu však tato situace nenastává, že by traktor byl vybaven 2 terminály. Chtěli jsme jen umožnit účastníkům vyzkoušení a porovnání práce obou typů terminálů. Ti nejvíce ocenili možnost autopilota a přípravu kolejových řádků. Terminál Horsch 800 byl propojen s navigací Trimble a tak bylo možné vyzkoušet nastavení a obsluhu i na terminálu Horsch a vyzkoušet si jeho funkce jakými jsou například automatické vypínání sekcí, kopírování stopy traktoru, plnění, míchání a mnoho dalších.

Věříme, že o další podobné akce bude ze strany našich zákazníků zájem. Mají tak unikátní možnost vyzkoušet si to nejmodernější, co se nabízí na dnešním zemědělském trhu s technikou.

 

Odkaz: JCB, HORSCH

 

Ing. Vít Polák
produktový manažer Horsch Leeb
a
Ing. Lukáš Kašpar
produktový manažer JCB

 

Galerie
Tato webová stránka používá cookies, aby vám umožnila co nejlepší zážitek z našich stránek.