Tato webová stránka používá cookies, aby vám umožnila co nejlepší zážitek z našich stránek.
+420 775 850 036 PEKASS +420 602 188 123 LUKROM
< Zpět na aktuality
01/11/2021

Nový kompaktní kolový nakladač JCB 403 Smart Plus

Od představení modelu 403 Smart Power v únoru 2019, společnost JCB vyvinula další doplňující model s označením 403 Smart Plus, který bude mít větší výkon.

Nový kompaktní kloubový nakladač JCB 403 Plus byl navržen tak, aby poskytoval všechny výhody současného 19 kW modelu 403 Smart Power, ale s navýšeným výkonem motoru, vyšším hydraulickým průtokem a vyšší pojezdovou rychlostí. Stroj splňuje evropskou legislativu pro ošetření výfukových plynů Stage V s pomocí filtru pevných částic (DPF), který bude mít životnost cca 4 000 pracovních hodin (průměrný nájezd stroje je počítán na 500 hodin ročně).

Kabina
Nový nakladač 403 Plus lze vybavit buď plně prosklenou kabinou, částečnou kabinou nebo sklopnou kabinou. Všechny tři kabiny jsou testovány a certifikovány dle normy ROPS a FOPS. Nakladače s plně prosklenou kabinou nebo částečnou kabinou mají výšku do 2,2 m, pokud je však zapotřebí snížit výšku kabiny kvůli velmi nízkým stájím či budovám, lze zvolit nakladač se sklopnou kabinou dosahující max. výšky pod 1,84 m. Prostředí obsluhy zajišťuje dostatek prostoru se spoustou místa pro nohy díky stavitelné sedačce a stavitelnému sloupku řízení. Navíc je také doplněno mnoha dalšími dodatečnými prvky:

o Odkládací přihrádka na pravé straně obsluhy, která umožňuje bezpečné umístění předmětů, jako jsou klíče nebo mobilní telefony, vhodně umístěná v blízkosti 12V zásuvky. Součásti přihrádky je vestavěný držák nápojů.
o Montážní otvor pro rádio (zaslepený, pokud není požadováno).
o Prosklená kabina je standardně vybavena reproduktorem a anténou.
o Primární ovládací prvky umístěné na sloupku řízení se sekundárními ovládacími prvky na konzole umístěné vpravo.
o Prosklená kabina je standardně vybavena topením
o Tlačítko pro hydraulické jištění.
o Ovládání pojezdu dopředu/dozadu, uzávěrka diferenciálu, volba rychlosti a ovládání hydr. okruhu na rameni (za příplatek) - vše pomocí jednoho ovládacího joysticku.
o Ovládací páka napravo od joysticku pro ovládání hydraulického okruhu na rameni (viz níže popsaný detail hydraulického okruhu na rameni).
o Brzdový pedál funguje také jako inching pedál pro zlepšenou multifunkčnost a kontrolu při nakládání a manipulaci.
o Palubní deska poskytuje informace o stavu paliva, motohodinách a jiná upozornění.

Motor, převodovka a nápravy
Pro celkové zvýšení výkonu a produktivity je nový model 403 Plus posazen na nápravách ZF a poháněn motorem Perkins o výkonu 36 kW (50 hp) splňující normu Stage V s převodovkou Bosch Rexroth. Nápravy zůstávají stejné s možností výběru: Otevřeného diferenciálu nebo 100% uzávěrky diferenciálu na přední a zadní nápravě pro maximální trakci. Obě varianty náprav jsou dostupné pro 20 km/h a 30 km/h. Uzávěrka diferenciálu na přední a zadní nápravě je ovládaná skrze tlačítko na joysticku.

Zdvihová ramena
Zdvihová ramena vycházejí z modelu 403 Smart Power a jsou dostupná jak ve standardní délce, tak i v prodloužené variantě pro dosažení vyšší zvedací výšky. Design zdvihových ramen je patentován díky zajišťování skutečného paralelního zdvihu napříč celým obloukem zdvihu a nabízí unikátní výhodu proti konkurenci. Ideální pro práci s paletovými vidlemi se zárukou zachování polohy a úrovně nákladu během zvedání a spouštění bez potřeby dorovnávání a aretace.

Možnosti přídavné hydrauliky
1 AUX/Single control
Obsahuje - 1 hydraulický okruh, páku pro ovládání HO (stupně pro konstantní průtok) a ovládání hydraulického jištění adaptéru.
1 AUX/Twin control
Obsahuje - 1 hydraulický okruh, páku pro ovládání HO (stupně pro konstantní průtok) a tlačítko na joysticku (ovládá se stisknutím tlačítka na joysticku a pohybem joysticku vlevo/vpravo) - oba prvky ovládají ten samý HO. Ovládání hydraulického zajištění adaptéru.
2 AUX/Twin control
Obsahuje - 2 hydraulické okruhy - 1. HO ovládaný pákou (se stupni pro konstantní průtok), 2. HO ovládaný tlačítkem na joysticku (ovládá se stisknutím tlačítka na joysticku a pohybem joysticku vlevo/vpravo). Ovládání hydraulického zajištění adaptéru.

Varianty rychloupínání
o Celá řada rychloupínání kompatibilních se zákazníkovým nářadím (viz foto).
o Všechna rychloupínání jsou vč. hydraulického jištění adaptéru pro rychlou a bezpečnou výměnu adaptérů.

Více podrobností o novince JCB 403 Plus najdete v přiloženém dokumentu (PDF).

  • Petr Sedláček | vedoucí projektu JCB, LUKROM spol. s r.o.

KE STAŽENÍ: