Osm metrů nad zemí

02.06.2017

Hvozdecká zemědělská a.s. se nachází v okrese Plzeň-sever, mezi městy Plasy a Manětín, kterému dominuje štíhlá věž barokního zámku.

Společnost vznikla postupně několikanásobným slučováním a transformací prvních družstev. V současné době tato společnost hospodaří na více než 1 300 ha zemědělské půdy, v nadmořské výšce od 428 do 597 metrů n. m. V podniku se věnují, kromě klasické rostlinné výroby zaměřené na produkci obilovin, řepky a zabezpečení krmiv, také živočišné výrobě. Jde o produkci mléka od necelých 300 dojných krav plemene České červenostrakaté, věnují se rovněž výkrmu býků a prasat.

Osm metrů je maximální výška, do které mohou momentálně díky stroji JCB 560 - 80 dosáhnout všemi adaptéry, ať už požijí paletizační vidle, vykusovač siláže, či jeřábový hák Šest tun na rameno je maximální váha, kterou pojme monstrózní lžíce o objemu cca 3,5 m3. Šest tun siláže, písku, kamení či obilí. JCB pracuje s materiály všeho druhu a 4 válcový dieselový motor s variabilním turbodmychadlem o výkonu 145 koňských sil si přitom jen spokojeně vrní, protože je chlazený vzduchem a bez problémů splňuje všechny zákonné normy. Ošetření zplodin je samozřejmostí. JCB respektuje přírodu.

Protože v moderním zemědělském podniku dbá vedení i o pohodlí a spokojenost obsluhy, zvolila Hvozdecká a.s. špičkově vybavenou kabinu s označením Super Deluxe. Prvky, jako vyhřívaná sedačka s automatickým bezpečnostním pásem nastavitelná dle váhy, loketní opěrka, dvourychlostní stěrač, klimatizace, rádio, či tónovaná skla, určitě zpříjemní obsluze pracovní dobu a přiblíží ji téměř zábavě.

Za kvalitu teleskopických manipulátorů JCB mluví i neustále vzrůstající objem realizovaných strojů, a proto věříme, že Hvozdecká zemědělská a.s. vykročila správným směrem a získala precizního pomocníka na dlouhou řádku let.

Odkaz: JCB

Bc. Tomáš Cafourek
OZ PEKASS Rakovník

 

Galerie
Tato webová stránka používá cookies, aby vám umožnila co nejlepší zážitek z našich stránek.