Předali jsme nový Loadall

21.02.2019

Výbava Agri PRO u teleskopických manipulátorů JCB do zemědělství s DualTech VT převodovkou známe již od roku 2016. Výbava s unikátní převodovkou DualTech VT kombinující hydrostatický a mechanický převod, s rychlostí pojezdu 40 km/h, se za tuto dobu stala u zákazníků velice oblíbenou a žádanou. Proto světová jednička na trhu s teleskopickými manipulátory tuto TOP výbavu uvolnila i pro největší model manipulátoru JCB 560-80.

Prvním majitelem, který nejsilnější manipulátor s nosností 6,0 t a výškou zdvihu 7,9 m zakoupil, jsou ZD Libčany. Družstvo hospodaří na cca 1 133 ha zemědělské půdy. Díky diverzifikované činnosti, kam spadá ovocnářství, vč. jeho skladování a samozřejmě rostlinné výrobě, patří i v dnešní náročné době mezi velmi stabilní zemědělské podniky. Zemědělské družstvo Libčany hospodaří v řepařské výrobní oblasti se zaměřením na pěstování potravinářské pšenice, sladovnického ječmene, řepky olejné a cukrové řepy. Významnou specializací je ovocnářství. Družstvo obhospodařuje jabloňové sady, sady hrušní, třešní, broskví a v menším zastoupení i sady slivoní. Pro skladování ovoce je družstvo vybaveno sklady ovoce s technologií ULO (Ultra Low Oxygen), tedy s řízenou atmosférou při skladování. Chlazení je na bázi ekologické verze bez freonu.

Zemědělské družstvo Libčany zvolilo tento model s 4válcovým dieselovým motorem JCB EcoMax s variabilním turbodmychadlem o výkonu 145 koní. Stroj je vybaven variabilní převodovkou DualTech VT s automatickým řazením. 1. stupeň je hydrostatický převod (0 - 19 km/h), 2., 3. a 4. stupeň - přímý převod řazený pod zatížením. Kabina je odhlučněná, bezpečná a pohodlná, splňující normy ROPS/FOPS. Osvětlení stroje je kompletně LED 360 °C (35 000 lumenů). Dále je stroj vybaven vzduchovými brzdami rakouského výrobce ATZLINGER.

Vysoký výkon a nízké provozní náklady, to jsou hlavní benefity JCB.

 

Odkaz: JCB

 

Petr Škoda
OZ PEKASS Rychnov n. K.

Galerie
Tato webová stránka používá cookies, aby vám umožnila co nejlepší zážitek z našich stránek.