Tato webová stránka používá cookies, aby vám umožnila co nejlepší zážitek z našich stránek.
+420 775 850 036 PEKASS +420 602 188 123 LUKROM
< Zpět na aktuality
06/23/2019

Rychlostní rekord pokořen

Traktor na Elvington Airfield, poblíž Yorku zaznamenal rychlost 103,6 mph (166,7 km/h) společně za volantem s televizní moderátorkou a technickým "guru" Martinem Guyem. Tímto byl překonán dosavadní rekord 87,27 mph (140,4 km/h) z března roku 2018 společnosti Top Gear's Track-Tor.

Martin Guy řekl: "Byl to skvělý den v Elvingtonu s JCB, řádně odvedená práce s dobrými inženýry. Na rozjezdové dráze se cítila moderátorka naprosto jistě, parádní práce!"

Tým inženýrů JCB pracoval několik posledních měsíců na tajném projektu vývoje traktoru a právě dnes Lord Bamford ocenil jejich "ohromný úspěch".

Řekl: "Dlouho jsme snili o tom, že dosáhneme s Fastracem rychlostního rekordu a celý tým neúnavně pracoval na dosažení tohoto úžasného výsledku. Jsem velmi pyšný na to, čeho dosáhli v tak krátkém čase. Je to skutečně nejlepší "britské strojírenství" a vyzdvihuje dovednosti a inovace, které jsme dosáhly s naším týmem. Odvedli opravdu fantastickou práci."

Byla to myšlenka Lorda Bamforda vyvinout takový traktor, který by měl vysokou rychlost na silnici a současně i při polních pracích.

A tento dosažený rychlostní rekord přišel přesně po 28 letech ode dne, kdy byl vyroben první model.

JCB však není "nováčkem" v získávání rychlostních rekordů. Již v roce 2006 v Bonneville Salt Falts v USA, jeho DieselMax streamliner vytvořil nový rychlostní "diesel" rekord, když dosáhl rychlosti 350,092 mph (563,4 km/h), pomocí dvou JCB DieselMax motorů. Jedná se o rekord, který nebyl překonán a je platný dodnes!

"Staffordshirský" producent tohoto zemědělského traktoru, který vytvořil tento nový rychlostní rekord, je poháněný 7,2litrovým, 6válcovým motorem DiselMax a byl vyroben v továrně v Derbyshire.

Pro dosažení rekordu byla Fastracu o výkonu 1 000 koní a 2 500 Nm točivého momentu za pomocí týmu Williams Advanced Engineering snížena hmotnost a  vylepšena jeho aerodynamika.

Traktory Fastrac vyráběné sériově pochopitelně takových rychlostí nedosahují, nicméně jsou dnes těmi nejrychlejšími zemědělskými stroji, které jsou na našem trhu k dostání.

  • Ing. Lukáš Kašpar | produktový manažer JCB Fastrac