S kloubákem k větším výkonům

26.06.2017

Na rozhraní Jihočeského kraje a Vysočiny obdělává své polnosti Zemědělské družstvo Hříšice, které najdete blízko Dačic.

Družstvo obdělává pozemky o rozloze přes 2 100 hektarů. Zabývá se především produkcí mléka, obilovin a také řepky. Od roku 2014 provozuje vlastní bioplynovou stanici. Pro takovou náročnou práci si nyní pořídili nový kloubový nakladač značky JCB.

Kloubový kolový nakladač JCB 427 HT AGRI je svým výkonem 158 koní a s provozní hmotností přes 13 tun výkonným pomocníkem pro družstvo s uvedenou strukturou výroby. Nakladač má zdvih do 4 metrů a s nosností bezmála 8 tun se řadí do střední třídy nakladačů HT AGRI od JCB. Ti nesilnější koloví klouboví jedinci se pyšní výkonem až 258 koní a nosností přes 12,5 tun (457 HT AGRI).  

Kloubové kolové nakladače HT AGRI jsou svými optimálními rozměry a váhou určeny pro vysoké výkony v zemědělství. Mechanický pohon velmi účinně využívá výkonu motoru. Stroje disponují výkonnou hydraulikou, kterou lze rychle, přesně a jemně ovládat proporcionálním joystickem. Kabiny nakladačů jsou pohodlné, s propracovanou ergonomií s perfektním výhledem pro obsluhu na všechny strany. Tyto stroje jsou jednoduše stvořeny pro efektivitu a bývají základem zemědělských výrob.

Přejeme ZD Hříšice spolu s pracovníky PEKASS Jindřichův Hradec (a panem Jelínkem, který tento stroj předával, pozn. red.) mnoho kvalitně odvedené práce s novým výkonným pomocníkem.

Odkaz: JCB

PEKASS redakce

 

Galerie
Tato webová stránka používá cookies, aby vám umožnila co nejlepší zážitek z našich stránek.