+420 775 850 036 PEKASS +420 602 188 123 LUKROM
< Zpět na aktuality
05/21/2024

Školení obchodních zástupců u výrobce JCB

Zástupci PEKASS a LUKROM před výrobním závodem JCB

V polovině května proběhlo školení obchodních zástupců na produkty JCB, a to přímo ve výrobním závodě v Anglii.

Školení u výrobce strojů JCB se účastnili obchodníci společností PEKASS a LUKROM, tedy obou výhradních zástupců zemědělské techniky zmíněné značky na českém trhu. První den přítomní využili k návštěvě výrobních prostor, aby všichni mohli na vlastní oči shlédnout, jak se stroje vyrábí.

Například výroba teleskopických manipulátorů se odehrává zcela pod vlastní taktovkou. Všechny klíčové komponenty pro tyto oblíbené a spolehlivé stroje si JCB vyrábí sami, ať už jde o motory, nápravy, převodovky, nebo kabiny. Přítomní tak měli možnost vidět zrod stroje už od samého základu, kdy se do výroby navezou ocelové pláty, které se postupně proměňují jako zázrakem v hotový výrobek, který ve finále pomáhá uživatelům v jejich podnikání.

Další dny u výrobce JCB už probíhaly ve znamení intenzivních školení. Ta se odehrávala na celkem šesti stanovištích. Vždy šlo o teoretickou část a jak jinak, i o praktickou část. Každé stanoviště se věnovalo určité skupině strojů - postupně si všichni prošli manipulátory, telemastery, kloubové nakladače, traktory Fastrac, příslušenství a LiveLink. Každý tak měl možnost si vyzkoušet v provozu nejen žluté stroje JCB, ale i stroje konkurenční pro představu a porovnání, co konkurenční stroje mohou či nemohou nabídnout.

Nutno podotknout, že praktická část bývá vždy na celém školení nejzajímavější částí, na niž se všichni nejvíc těší. V rámci teoretické části byl rovněž prostor pro dotazy, zajímavé informace o plánovaných změnách a novinkách, o něž se podělili s obchodníky jednotliví manažeři JCB.

V mezičase se našel také prostor k blahopřání nejlepšímu prodejci strojů JCB panu Vítu Jelínkovi ze společnosti PEKASS z rukou manažera pro střední Evropu pana Balazse Barsi (poslední foto).

  • Ing. Michal Anton | produktový manažer JCB (PEKASS a.s.)