Smart Power i na Moravě

01.02.2018

Koncem ledna přivezla společnost LUKROM na Moravu první teleskopický manipulátor JCB AGRI SMART POWER.

Na farmě živočišné výroby společnosti ZEAS Bánov, a.s. jsem si mohl, jako jeden z prvních, otestovat novinku v modelové řadě JCB 536-60. Po zkušební jízdě s tímto teleskopickým manipulátorem jsem došel k závěru, že tento typ stroje by mohl být velmi zajímavou alternativou pro zákazníky, kteří chtějí levný a jednoduchý stroj bez SCR (močoviny) nebo DPF filtru do živočišné výroby. Rychlost hydrauliky  a zvedací kapacita je stejná jako u standardních manipulátorů řady 500. Stroj není ale vhodný pro velké přejezdy – při zařazeném čtvrtém stupni je líný a poměrně dlouho trvá, než se přiblíží k jeho uvedené maximální rychlosti 29 km/h. Ale při použití druhého a třetího rychlostního stupně se chová stroj velmi slušně a dynamicky, což znamená, že by mohl být ideální pro práci na farmě s krátkými přejezdy. Navíc zvolený model JCB 536-60 je cca o 0,5 metru kratší než ostatní modely produktové řady 500 a disponuje tak  menším poloměrem otáčení, což z něj činí velmi hbitého pracanta v úzkých prostorech, kde je složité otáčení.

Teleskopický manipulátor JCB AGRI SMARTPOWER je vybaven:

  • Motorem JCB ECOMAX 4,4 l o výkonu 74 koní (55 kW) plnící emisní normy Tier 4 Final bez potřeby SCR/AdBlue nebo DPF filtru.
  • JCB Smart Hydraulikou (regenerativní hydraulika, tlumený dojezd výložníku ramene, automatické vyklepávání lopaty, odtlakování rychlospojek tlačítkem z kabiny).
  • Axiálním pístovým čerpadlem hydrauliky (140 l/min).
  • Joystickem (elektro-hydraulické proporcionální ovládání).
  • Provozními brzdami se servo-posilovačem.
  • Čtyřstupňovou převodovkou JCB Powershift s max. pojezdovou rychlostí 29 km/h.
  • …a ostatními prvky standardní nebo volitelné výbavy manipulátorů řady 500.

 

Petr Sedláček
produktový manažer JCB
LUKROM, spol. s r.o.

Tato webová stránka používá cookies, aby vám umožnila co nejlepší zážitek z našich stránek.