Tato webová stránka používá cookies, aby vám umožnila co nejlepší zážitek z našich stránek.
+420 775 850 036 PEKASS +420 602 188 123 LUKROM
< Zpět na aktuality
09/30/2020

Spojené síly ze Spojeného království

Poslední letní dny proběhly ve spojení dvou silných producentů zemědělské techniky Spojeného království.

Na počátku září jsme se rozhodli spojit síly se společností Manatech, která je výhradním dovozcem zemědělské techniky McHale do ČR a udělat dva luční dny, kde se předvede, co spolu dokážeme. Jak už je zmíněno v úvodu, obě značky mají původ ve Spojeném království Velké Británie a severního Irska a jsou zde stále produkovány. Je tedy jasné, že jejich spojení bude funkční a co více, přímo bezchybné.
Přesto, že Fastrac disponuje dvěma modelovými řadami, rozhodli jsme se v tomto případě spolehnout pouze na Fastrac modelové řady 4000.

Nejsilnější model 4220 zvládl všechny operace a hravě utáhnul zapojené nářadí bez sebemenších potíží. Naše "čtyřky" tedy jezdily s technikou McHale, konkrétně s kombinovaným lisem s fixní komorou a baličkou na senáž McHale Fusion 3 Plus s průměrem balíků 1,25 m a patentovaným balení do folie přímo v lisovací komoře. Dále bylo možné vidět soupravu s lisem s variabilní komorou V6 750 s průměrem balíků 0,6 - 1,68 m. Sečení bylo zajištěno žací trojkombinací, kde vpředu byla zavěšená lišta Pro Glide F3100 a vzadu kombinace lišt Pro Glide B9000 s kompletním pracovním záběrem až 8,56 m. V neposlední řadě byl Fastrac agregován s dvourotorovým shrnovačem R 68-78 s maximálním záběrem 7,8 m. Zde za sebou traktor téměř nic necítil. Pro účely odvozu balíků z pole zde byl společností Manatech odprezentován samonakládací vůz Anderson RBM 2000 PRO s kapacitou 20 balíků a unikátem na trhu, kterým je nakládání zabalených balíků do fólie.

Fastrac je v pícninářských pracích jako ryba ve vodě. Ve všech agregacích obsluha ocení bezkonkurenční komfort, který zajišťují obě hydropneumaticky odpružené nápravy stroje, celorámová konstrukce a komfortní, velmi prostorná kabina. Pohodlí obsluha necítí pouze při kopírování terénu, ale rovněž i při ovládání stroje, kde srdce tvoří bezstupňová dvourozsahová převodovka. V kombinaci s multifunkčním joystickem je pak ovládání stroje úplnou hračkou, kterou nebudete chtít pustit z ruky.

Je málo zemědělských podniků, které by mohly říct, že mají pouze pěkné, velké plochy, které obhospodařují. Většinou je to tak, že někam se jezdí raději a jinam zase ne. Pokud pak člověk musí obhospodařovat i malé nesouměrné plochy, ocení na našem traktoru řízenou zadní nápravu. Ta je již v základní výbavě, a právě v pícninářských pracích výrazně pomáhá šetřit čas a zvyšovat tak pracovní efektivitu.
Fastrac doplňuje svojí všestrannou efektivní využitelnost při přepřáhnutí sekaček a lisů právě do vozů na odvoz hmoty z pole. Zde stále bezkonkurenčně vládne svojí rychlostí, jež v případě modelu 4000 dosahuje 63 km/h. Bezpečí obsluhy je zajištěno masivními dvoučelisťovými brzdami na všech čtyřech kolech a systémem ABS. Obě položky jsou opět v základní výbavě stroje.

Pokud jste Fastrac ještě nevyzkoušeli a zaujal Vás, tak nás neváhejte kontaktovat.

Všem návštěvníkům, kteří se zúčastnili našich lučních dnů tímto děkujeme za přízeň a těšíme se na další shledání.

  • Ing. Lukáš Kašpar | produktový manažer JCB Fastrac