Tato webová stránka používá cookies, aby vám umožnila co nejlepší zážitek z našich stránek.
+420 775 850 036 PEKASS +420 602 188 123 LUKROM
< Zpět na aktuality
05/23/2022

V Milovicích předali hned dvakrát JCB Fastrac

JCB Fastrac 4160

PEKASS Milovice předali svým zákazníkům traktor JCB Fastrac 4160, a to hned ve dvou exemplářích. Co zákazníky k této volbě vedlo? Proč je pro ně tím nejvhodnějším traktorem?

JCB Fastrac 4160 předaný v Milovicích bude využit na farmě zabývající se pícninářstvím, dopravou a v blízké budoucnosti také prací s čelním nakladačem. Proto je stroj již z výroby vybaven přípravou na čelní nakladač, která obsahuje montážní otvory, Load Sensing a střešní okno. Další úpravy, jako je dodatečné podvázání či vyztužující rámy, nejsou třeba díky masivnímu svařovanému rámu, který přenáší veškeré zatížení. Natáčení obou náprav je u řady 4000 samozřejmostí a poskytuje stroji nedostižnou manévrovatelnost. V dopravě bude traktor sloužit zejména ve spojení s točnou Krampe Dolly a velkým nákladním návěsem. Tato kombinace je na silnici velmi stabilní a rychlost 63 km/h tak bude moci být zcela využita.

Připomeňme si, že traktory Fastrac jsou jako jediné traktory homologované pro maximální hmotnost přívěsu 36,425 kg i při rychlosti větší než 40 km/h!

Druhý Fastrac 4160 bude primárně sloužit jako tažný prostředek pro postřikovač. Stroj byl předán se standardními pneumatikami 600/70 R30. Díky jedinečnému rozložení hmotnosti traktoru 50:50 (bez použití přídavných závaží) umožňují provoz s nízkým tlakem a eliminují tak utužení půdy. Naopak při využití traktoru v dopravě je možné tlak v pneumatikách zvýšit a eliminovat tak opotřebení a spotřebu na silnici. Díky hydropneumatickému odpružení obou náprav obsluha traktoru nemusí spoléhat na filtraci nerovností vozovky podhuštěnými pneumatikami.

Pro provoz s postřikovačem bude traktor vybaven druhou sadou kultivačních kol 380/85 R38. Traktor bude agregován s taženým postřikovačem Horsch Leeb s řízenou nápravou. Tato souprava tedy bude schopna dodržet v porostu jednu stopu všech tří náprav a eliminovat tak jednu z největších nevýhod soupravy traktoru s taženým postřikovačem, a to poškození porostu.

Děkujeme zákazníkům za projevenou důvěru při volbě stroje a přejeme mnoho pohodlně najetých motohodin.

  • Ing. Jan Mrkos | produktový manažer JCB Fastrac (PEKASS a.s.)