+420 775 850 036 PEKASS +420 602 188 123 LUKROM
< Zpět na aktuality
03/23/2023

Výkonný teleskopický obr od JCB

JCB 560-80 AGRI XTRA

JCB vyrábí špičkové teleskopické manipulátory a úspěchy s nimi slaví po celém světě.

PEKASS Rychnov n. K. předal v těchto dnech největší model teleskopického manipulátoru JCB 560-80 AGRI XTRA. Předaný stroj je vybaven patentovanou převodovkou DualTech VT, která s sobě kombinuje hydrostatický a mechanický pohon. Stupeň AGRI XTRA má v základu motor (150 koní) o objemu 4,8 litru, automaticky odpružené rameno, klimatizaci, LSD diferenciál a kola Michelin 480/80 R26. Uživatel bude mít "teleskop" vybavený lopatou, zametacím systémem a kleštěmi na balíky.

V krátkosti vám zmíněný teleskopický manipulátor představíme.

Největší model teleskopického manipulátoru nese název JCB 560-80 AGRI XTRA. Pokud je pro vaši práci vyžadován teleskopický výložník, pak je tento stroj ideální a je mnohem všestrannější. Náš model je vybaven unikátní převodovkou DualTech VT. Převodovka kombinuje hydrostat s klasickou mechanickou částí. Prvním stupněm je hydrostatický převod (0-19 km/h), 2., 3. a 4. stupeň je přímý mechanický převod řazený pod zatížením (20-40 km/h). V první stupni, kdy je převodovka v hydrostatickém módu, je stroj navíc vybaven tzv. "Flexi Módem" kdy je možné ručně nastavit otáčky motoru a pojezdovou rychlost pro precizní nastavení stroje. Srdcem manipulátoru je řadový čtyřválec JCB DieselMax s variabilním turbodmychadlem o výkonu 150 koní.

Stroj je nově vybavený bezkonkurenční kabinou CommandPlus. Úroveň hluku na pozici obsluhy je pouze 69 dB, díky čemuž jde o nejtišší manipulátor na trhu. Nové kabiny jsou delší i širší, o 12 % větší než předchozí. Panoramatické čelní sklo přechází plynule do střešního. Díky absenci dělícího sloupku mezi čelním a střešním oknem obsluha lépe vidí na pracovní část stroje včetně břemena. Čtyři stěrače obsáhnou a vyčistí 92 % čelního skla. Hlavním ovládacím prvkem je elektrohydraulický joystick jako součást loketní opěrky sedačky. Všechny další ovladače, například režimu řízení, pohonu náprav, otáček motoru, pro přídavnou hydrauliku, nastavování konstantního průtoku oleje či světel, se přesunuly do loketní opěrky po pravé straně. V kabině nechybí klimatizace s volitelným automatickým udržováním teploty. Pro práci v mrazu je užitečná funkce rychlého odmrazování skel.

Informace o největším teleskopickém manipulátoru z dílen JCB zakončíme jednou důležitou informací. Tyto stroje je možné nakonfigurovat přesně podle požadavků uživatele na jeho provoz, takže už nemusíte hledat vhodné pomocníky nikde jinde a můžete se spolehnout na prestižní značku JCB s autorizovaným servisem.

  • Ing. Michal Anton | produktový manažer JCB (PEKASS a.s.)