Tato webová stránka používá cookies, aby vám umožnila co nejlepší zážitek z našich stránek.
+420 775 850 036 PEKASS +420 602 188 123 LUKROM
< Zpět na aktuality
03/01/2022

Zima se ještě nevzdává

JCB Fastrac v akci

Navzdory tomu, že v nížinách tuto zimu mnoho sněhu nebylo, na hřebenech Orlických hor si na nedostatek typické zimní přikrývky nemohli stěžovat. Sněhové hráze dosahovaly výšky až 1,5 metru.

Traktor JCB Fastrac 4220 osazený velkým šípovým pluhem, který dobře známe z nákladních aut provádějících zimní údržbu silnic a dálnic, ještě stále pomáhá v oblasti Orlických hor.

V této konfiguraci se ukázala hlavní deviza traktorů Fastrac, kterou je masivní svařovaný rám nesoucí veškeré zatížení od příslušenství a také dvě tuhé odpružené nápravy. Právě ty byly na řadě 4000 zesíleny a nyní tak unesou zatížení až 8 000/10 000 kg (přední/zadní). Celková hmotnost stroje pak byla navýšena na 14 500 kg. Této hodnoty dosahoval i DEMO stroj Pekassu při úplném naplnění nástavbového sypače Gmeiner. V praxi se ukázalo, že ani toto zatížení není pro Fastrac žádný problém a stroj zvládal přesuny rychlostí až 63 km/h při zachování vysoké stability a jízdních vlastností. To potvrdila i obsluha stroje, která vyzdvihla všechny přednosti traktorů Fastrac 4000: Pohodlí, rychlost, stabilita, účinné brzdy s ABS či skvělý výhled na čelní pluh, který je na úzkých silnicích nezbytný.

Mnoho zákazníků již využívá traktory JCB Fastrac celoročně. I tento předváděcí stroj není výjimkou. Pozornější čtenáři si jistě všimli, že se nejedná o pravý komunální Fastrac 4000, který by se v letním období využíval například na sečení trávy. Pokud se letos již sněhu nedočkáme, bude z traktoru jednoduše sundán pluh, nástavbový sypač a stroj bude nadále pomáhat přes sezónu v zemědělství, aby se na podzim mohl zase „obléknout“ do svého „zimního hávu“ a mohl zajišťovat údržbu hůře dostupných silnic. A takovou univerzalitu skutečně nabízí pouze jediný traktor na trhu – JCB Fastrac.

  • Ing. Jan Mrkos | produktový manažer JCB Fastrac (PEKASS a.s.)